Ubezpieczenie zdrowotne a okres karencji

Dzisiejszy tekst będzie odnosił się do ubezpieczenia zdrowotnego (prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego) i okresu karencji. Czym jest karencja? Wiele osób nie zna odpowiedzi na to pytanie a karencja nie jest niczym nadzwyczajnym.

Czym jest karencja?

Skoro karencja nie jest niczym nadzwyczajnym to wypada powiedzieć o czym mowa. Tak więc karencją nazywa się okres następujący bezpośrednio po tym jak doszło do zawarcia ubezpieczenia. W tym czasie konkretne towarzystwo nie udziela ochrony (wyjątek stanowi sytuacja, podczas której doszło do nieszczęśliwego wypadku). Nie ma przepisów, które dokładnie określają czas karencji. Najczęściej można powiedzieć o 3-4 miesiącach.

Patrząc na całą sytuację z perspektywy praktyki, warto zauważyć, że nie przysługują nam świadczenia, za które tak naprawdę już płacimy składkę. Dlaczego tak się dzieje? Każdy, kto orientuje się w temacie wie, że wyjaśnienie wbrew pozorom nie należy do najbardziej skomplikowanych. Po prostu wszystko jest tak stworzone, aby ubezpieczenie mogło na siebie „zarobić”. Można też powiedzieć, że znaczenie ma zapobiegnięcie sytuacji, w której mamy celowe zakupienie ubezpieczenia. Zerknij więcej na signal-iduna.pl.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych i okres karencji

Przeglądając oferty przygotowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe nie musimy narzekać na wybór. Towarzystw ubezpieczeniowych jest całe mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też powiedzieć o okresie karencji. Biorąc pod uwagę oferty towarzystw ubezpieczeniowych, wyróżnimy dwa podziały – brak ogólnej karencji oraz ogólny zakres karencji. Nie można chociażby wykluczyć sytuacji, w której karencja trwa cztery tygodnie. Jeśli chodzi o szczegóły to ciężko poruszyć ten temat. Można powiedzieć, że informacji jest zdecydowanie zbyt wiele i nie sposób powiedzieć na temat wszystkiego w jednym tekście. Każdy musi samodzielnie zdefiniować swoje oczekiwania oraz potrzeby. Tylko w taki sposób możliwe jest osiągnięcie sukcesu (czyli w tym wypadku dokonania wyboru najlepszego towarzystwa ubezpieczeniowego).

Autor bloga: Łukasz

Łukasz poza tematyką ubezpieczeń żywo pasjonuje się sportami ekstremalnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *